Sponzorované odkazy:

Při dovolené, nebo pracovní cestě po Evropě je důležité mít zajištěno cestovní pojištění a je nezbytné mít s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění, což je ta modrá plastová kartička, kterou Vám zaslala zdravotní pojišťovna. Proč nestačí průkaz Evropského zdravotního pojištění (tedy doklad, že platíme povinné zdravotní pojištění)?

Průkaz Evropského zdravotního pojištění umožní ošetření ve zdravotnických zařízeních zapojených do systému zdravotního pojištění. Dovolí nezbytnou lékařskou péči po Evropě a umožní hrazení základní nezbytné péče vaší zdravotní pojišťovnou. Pokud by zdravotní zařízení / nemocnice vyžadovalo od pacienta finance v hotovosti, je nutné zajistit si potvrzení o zaplacení. Toto potvrzení pak předat své zdravotní pojišťovně aby provedla tzv. refundaci, aby pacientovi náklady proplatila. Proplacení nákadů trvá třeba jeden měsíc, jelikož pojišťovna si případ ověřuje v zahraničí.

V mnoha členských státech EU je vyžadována i spoluúčast pacienta na financování lékařských zákroků a právě tato spoluúčast není hrazena z obyčejného zdravotního pojištění (Evropský průkaz zdravot. pojištění). Z tohoto důvodu je potřeba si před cestou do zajhraničí zajistit takzvané “cestovní pojištění”. Cestovní pojištění poskytují hlavní zdravotní pojišťovny jako VZP, takže nemusíte chodit daleko nechcete-li. Důležité je vědět co vše cestovní pojištění kryje a co nekryje. Toto zjistíte z nabídek zdravotních pojišťoven. Cena cestovního pojištění se pohybuje v řádu několika desítek korun denně.

Díky internetu můžeme nalézt rychleji a pohodlněji nabídky cestovního pojištění a vybrat si nejlevnější cestovní pojištění a nebo prostě to, které vyhovuje nejlépe našim představám. Asi jste již využili zbožové vyhledávače a porovnávače jako zbozi.cz a heureka.cz. Podobně je to i se službami jako cestovní pojištění, povinné ručení. Použijte specializovaný portál pro porovnání cen cestovního pojištění jako je třeba porovnej24.cz.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidejte komentář

 

Porovnání nabídek cestovního pojištění


Sponzorované odkazy:
Články na téma Cestovní pojištění
Blog o Cestovním Pojištění

Popis: Průvodce výběrem cestovního pojištění. Uvádí základní informace pro zájemce o pojištění a umožňujeme jim zorientovat se ve zdánlivě komplikované nabídce pojišťoven.

Další odkazy