Sponzorované odkazy:

Chystáte se na cesty? Nezapomeňte si kromě různých příruček a zavazadel zabalit s sebou i jednoho dobrého kamaráda – cestovní pojištění.

Co je vlastně cestovní pojištění? Je nepovinné a chrání nás na cestách před různými nepříjemnostmi. Je to spojení mezi pojišťovnou a zákazníkem, který cestuje do zahraničí. Jeho základem je úhrada úrazů a jiných léčebných výloh, způsobení škody jak sobě tak někomu jinému, ztráta zavazadel a také v případě smrti převezení ostatků pojištěnce do Čech. Výše pojistného je závislá na limitu plnění.

Co lze k cestovnímu pojištění připojit?

K základnímu druhu pojištění jde připojit ještě například pojištění o úrazu, pojištění odpovědnosti, pojištění ztrát, stornování zájezdu a v neposlední řadě únos letadla.

Jak sjednat cestovní pojištění?

Můžete si zvolit ze dvou možností. Tou jednou je  (1.) sjednání fyzicky v nejbližší pojišťovně nebo (2.) přímo v cestovní kanceláři. V pojišťovně se vám bude věnovat kvalifikovaný pracovník, vysvětlí vám vše okolo pojištění a předá vám kartu o pojištění a brožurku, ve které naleznete důležitá telefonní čísla a zajímavé informace. Pokud cestovní kanceláře tuto službu nabízejí, můžete ji využít přímo i nich. Nevýhodou těchto osobních vyřizování však je zbytečně strávený čas vysedáváním v kancelářích.

Ta druhá možnost je sjednat si (3.) cestovní pojištění u pojišťovny online přes internet přímo z vašeho domova. Tento způsob je nejméně časově náročný a určitě vás nemine ani sleva oproti osobního sjednávání. Stačí vyplnit formulář na stránce konkrétní pojišťovny, po zaplacení na svůj e-mail obdržíte smlouvu s identifikační kartou a informace o vytisknutí. Některé pojišťovny nabízejí také možnost sjednávání pomocí mobilního telefonu.

Co dělat při vzniku pojistné události?

Pokud půjde o zranění v zahraničí, kontaktujte asistenční službu pomocí čísla uvedeného na kartičce pojištění. Linka je zpřístupněná 24 hodin denně v českém jazyce. Pojišťovna vám určitě poradí jak dále postupovat. Berte na vědomí že telefonické hovory ze zahraničí mohou být velmi drahé i v řádu desítek korun za minutu. Pojišťovnu je možné také kontaktovat elektronicky například po internetu, avšak zde se pravděpodobně řeší pouze obecné dotazy. Pojišťovna bude jistě chtít znát číslo pojistné smlouvy, nebo číslo pojištěnce apod.

Pokud jde o škodu na vašem majetku, obratem volejte policii a vyžádejte si policejní protokol. Po návratu z ciziny předejte všechny doklady vaší pojišťovně. Pokud chcete uhradit škodu za osobní věci, měli byste k dokladům dodat i originální účty.

Nikdy neuznávejte svou odpovědnost za škodu bez souhlasu pojišťovny, neplaťte škodu a nepodepisujte žádné dokumenty, kterým plně nerozumíte. Pokud můžete, pořiďte fotografie škody a po návratu vše předejte pojišťovně.

Bez cestovního pojištění je velmi riskantní cestovat kamkoliv do zahraničí, nikdy nevíte, co vás může potkat.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidejte komentář

 

Porovnání nabídek cestovního pojištění


Sponzorované odkazy:
Články na téma Cestovní pojištění
Blog o Cestovním Pojištění

Popis: Průvodce výběrem cestovního pojištění. Uvádí základní informace pro zájemce o pojištění a umožňujeme jim zorientovat se ve zdánlivě komplikované nabídce pojišťoven.

Další odkazy