Sponzorované odkazy:

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je v dnešní době velmi žádané pojištění. Každý kdo chce cestovat mimo ČR, by se měl zajímat o cestovní pojištění své cesty. Jedná o velmi nenákladnou položku Vaší cesty a opravdu je velmi doporučováno se pojistit na cestu do zahraničí. Pojištění za Vás může zaplatit až miliónové částky za poskytnutí první pomoci v zahraničí.

Durhy cestovních pojištění

Jednotlivé druhy cestovního pojištění poskytované pojišťovnami se rozdělují do dvou základních skupin. Je to krátkodobé cestovní pojištění, které má maximální délku 120 dní pro země Evropy nebo 90 dní pro celý svět. Druhé pojištění je dlouhodobé s délkou větší, než je maximální délka krátkodobého pojištění. Většinou se zřizuje na 185 nebo 365 dní a je to ve formě tzv. pololetních nebo ročních karet pojištění. Karty celoročního nebo pololetního pojištění se dají zřídit u pojišťoven, poskytující takový druh pojištění a jsou to například ČSOB pojišťovna nebo UNIQA pojišťovna. Tyto pojištění jsou považována za komerční pojištění, protože se většinou zřizují pro malý počet osob nebo jenom pro jednoho. Cestovní pojištění se musí sjednat nejpozději 3 dny před odjezdem pojištěného nebo skupiny do zahraničí. Pojištění se sjednává na konkrétní datum. Pojištěný by měl mít před cestou do zahraničí vytištěnou kartičku cestovního pojištění od konkrétní pojišťovny, na které je kontakt na pojišťovnu a jméno a příjmení pojištěného.

Pojišťovny a cestovní pojištění

Pojišťovna ČSOB nabízí například výhodné balíčky cestovního pojištění a to cestovní pojištění pro jednotlivce nebo skupiny, cestovní pojištění pro rodiny s dětmi, které získají pojištění až pro 6 členů rodiny za 40 korun na den a poslední třetí balíček roční cestovní karty pro cestovní pojištění. Roční karty od této pojišťovny stojí od tisíce korun, máte možnost vybrat si adekvátní typ karty za Vaším účelem cestování. Můžete si vyzkoušet i tzv. variantu pojištění pro opakované cesty do zahraničí s délkou pobytu do 45 dní.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidejte komentář

 

Porovnání nabídek cestovního pojištění


Sponzorované odkazy:
Články na téma Cestovní pojištění
Blog o Cestovním Pojištění

Popis: Průvodce výběrem cestovního pojištění. Uvádí základní informace pro zájemce o pojištění a umožňujeme jim zorientovat se ve zdánlivě komplikované nabídce pojišťoven.

Další odkazy