Sponzorované odkazy:

V tomto článku se dozvíte základní informace a co je cestovní pojištění.

Cestovní pojištění je určeno všem lidem, kteří se chystají na dovolenou nebo na různé cesty do zahraničí. Díky cestovnímu pojištění předejdete starostem jako je náhlé onemocnění, úraz, ztráta zavazadel nebo i pokud byste způsobili škodu někomu dalšímu. V České republice je základní zdravotní péče hrazena zdravotní pojišťovnou, u které jste pojištěni. V zahraničí byste si ale vše museli platit sami a pravděpodobně by vás to přišlo velice draho.

Základem cestovního pojištění je úhrada léčebných výloh v zahraničí. Z tohoto pojištění pojišťovna hradí náklady za ošetření, hospitalizaci v nemocnici, léčení a veškeré náhrady za nezbytné léčení. Součástí je také případný převoz ostatků v případě smrti pojištěnce Toto základní pojištění můžete kombinovat s různými druhy připojištěními.

  • Úrazové připojištění

Zahrnuje smrt úrazem, trvalé následky úrazu, denní odškodné.

  • Připojištění zavazadel

Pro případ ztráty, zničení či poškozením zavazadel

  • Připojištění odpovědnosti

Zahrnuje odpovědnost za škody, které byste mohli způsobit jiné, tedy třetí osobě, či osobám, na majetku nebo na zdraví.

  • Asistenční služba

Pokud vás potká nějaký problém, poradí vám, jak ho řešit, zařídí vše co je potřeba, jako třeba převoz do nemocnice, zajistí vám léky, komunikaci s lékaři, pokud se vám něco stane v zemi, kde neovládáte jejich jazyk natolik, abyste se domluvili.

Pojištění si můžete sjednat na libovolnou dobu od jednoho dne do jednoho roku. Pokud se chystáte za hranice na delší dobu, můžete předložit potvrzení o tom, že jste si sjednali cestovní pojištění a po tu dobu, co budete za hranicemi, se můžete odhlásit u své zdravotní pojišťovny u nás v České republice. Cestovní pojištění si můžete sjednat u cestovní kanceláře, u zaměstnavatele nebo individuálně sami. Pokud jedete na dovolenou přímo do cestovní kanceláře, je pojištění započítáno přímo v ceně zájezdu.

K cestovnímu pojištění je možné sjednat:
a)    pojištění zdravotní;
b)    úrazové pojištění;
c)    pojištění odpovědnosti za škody;
d)    pojištění zavazadel;
e)    pojištění storno zájezdu.

Doporučuji vám, než se rozhodnete si uzavřít cestovní pojištění, navštívit stránky epojisteni.cz, sekci cestovní pojištění.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidejte komentář

 

Porovnání nabídek cestovního pojištění


Sponzorované odkazy:
Články na téma Cestovní pojištění
Blog o Cestovním Pojištění

Popis: Průvodce výběrem cestovního pojištění. Uvádí základní informace pro zájemce o pojištění a umožňujeme jim zorientovat se ve zdánlivě komplikované nabídce pojišťoven.

Další odkazy