Sponzorované odkazy:

V České republice je povinnost mít alespoň základní pojištění, které chrání naše zdraví a většinu základních potřeb. Jak to ale je, když cestujeme do zahraničí? Pokud cestujeme, ať už na služební cestu, za prací, za příbuznými či na dovolenou, vyplatí se mít cestovní pojištění.

Podle typu důvodu cestování do zahraničí jsou i různé druhy cestovního pojištění - turistické, poznávací, služební. Podle toho jsou také stanovené výše pojistných částek.
Cestovní pojištění nabízí pojištění úrazové, odpovědnosti, zavazadel a ztráty zavazadel, dokonce i pojištění zpoždění letu či únosu letadla.

Hodně lidí si myslí, že cestovní pojištění je vlastně nepotřebná věc. Když se jim nic nestalo tady, proč by se jim mělo něco stát jinde? Opak je však pravdou. V zahraničí je ale například zdravotnická služba o hodně dražší, zvláště když uvidí že jste Čech a nedejbože jim ještě navíc úplně nerozumíte. Běžná zlomenina by se tak mohla vyšplhat až na několik tisíc korun.

Základní druh cestovního pojištění lze ještě rozšířit. Nejběžnější druhy připojištění jsou:

  • Úrazové připojištění – na trvalé následky úrazu, smrt.., pokud máte již u některé pojišťovny pojištění proti úrazu, nevadí, protože ho můžete čerpat z několika různých pojišťoven
  • Připojištění zavazadel – vztahuje se na věci osobní potřeby, které si vezete s sebou, ale i na ty věci, které si pořídíte na vaší cestě do zahraničí
  • Připojištění odpovědnosti za škody – to zase kryje škody způsobené v zahraničí třetí osobě, buď na zdraví nebo na majetku
  • Připojištění storna – tohle připojištění pojišťuje stornovací poplatky, které musí cestující zaplatit při zrušení cesty

Každá pojišťovna má nějaké limity pojistného plnění. Co to znamená? To znamená, že pokud vámi způsobená škody překročí tento limit, musíte částku navíc zaplatit ze svého. U všech pojišťoven ale platí, že čím větší pojistné plnění, tím dražší pojistné.

Na co si dát při cestovním pojištění pozor?

Určitě si dejte pozor na výši pojistné částky, na zdraví se opravdu nevyplatí šetřit. Dále jsou hodně časté výluky pojišťoven, například na teroristický útok se některé pojistky nevztahují. A pokud budete sjednávat cestovní pojištění na společný limit pro celou rodinu, pozor na výši limitu, neboť ho musíte vydělit počtem osob.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidejte komentář

 

Porovnání nabídek cestovního pojištění


Sponzorované odkazy:
Články na téma Cestovní pojištění
Blog o Cestovním Pojištění

Popis: Průvodce výběrem cestovního pojištění. Uvádí základní informace pro zájemce o pojištění a umožňujeme jim zorientovat se ve zdánlivě komplikované nabídce pojišťoven.

Další odkazy